Pažintis su TrackMania

Visos mintys apie TrackMania žaidimus

Pažintis su TrackMania

Standartinė mast3r » 2012-08-20, 18:57

Vasarai einant į pabaigą, sugalvojau pridėt dar šiek tiek nostalgijos. Šitoj temoj siūlau visiems norintiems pasidalint savo TM istorijom, kaip atradote žaidimą ir kaip sekėsi jame :awe_derp3:

Pats TrackMania atradau visiškai atsitiktinai, dar 2007 metais, vasarą. Pamenu, ieškojau kažkokios programos download.com svetainėje, ir akį patraukė kažkokio žaidimo paveiksliukas.
Paveikslėlis

TMN ESWC užkabino savo paprastumu ir kartu galimybių gausa. Visam valdymui tereikėjo vos keturių klavišų, o buvo galima žaisti tinkle, su kitais, netgi buvo lietuvių serverių, apie trasų gausą net nekalbu. Taip vis žaisdamas atradau tuo metu gana gausią Lietuvos TM bendruomenę, tapau jos dalimi, ir TMN ko gero patapo vienu pagrindinių mano užsiėmimų prie AK.

Tikrai apima keistas jausmas, prisiminus auksinius TM laikus, tų laikų žaidėjus, kurių nėra matę dauguma dabartinių, o kai kurie net galbūt nėra girdėję. Dionizaz, Maikė, Skomis, Bu2ulis, Singerboi, FLAMA, Sheliapin, Linksmai.lt, Viliuks, Etu - žaidėjai, kurie buvo daugelio tų laikų naujokų idealai. Su dauguma jų teko ne kartą žaisti serveriuose ar netgi žymiuosiuose Linksmai.lt turnyruose, kaip, pvz., Summer Cup.

Rimčiausias "karjeros" etapas man prasidėjo 2008 metų pavasarį, jei gerai pamenu. Taigi, buvo neseniai pasirodžiusi naujoji TMN Forever versija, ir atrodė, žaidėjų vis daugėja. Tada sukūriau šiokią tokią svetainę, dedikuotą TM - tmn.xz.lt. Čia vėliau ir susipažinom su jau seniau man girdėtu žaidėju OJ, kuriam pasiūliau suburti komandą. Ir vasarai prasidėjus jau važinėjome keliese su TmLe tag'u. Kažkur šiuo metu į komandą pateko ir m0m0, apie kurį, ko gero, dar esate girdėję. Apskritai, šis žaidėjas vertas atskiros istorijos. Jis dar buvo visai neseniai pradėjęs žaisti, kai pateko pas mus, o praktiškai iš kart tapo komandos lyderiu. m0m0, mano manymu buvo vienas geriausių Lietuvos TMN žaidėjų, nesunkiai galėjo tapti pačiu geriausiu, jeigu tik pats būtų to norėjęs. Su tuo yra sutikę ir ne vienas žaidimo veteranų. Visgi, m0m0 turėjo išskirtinį charakterį, dėl to ne visada sutardavo su komandos nariais ir nelabai mėgdavo klausyti nurodymų. Vėliau vis daugiau laiko skyrė CoD4. Ir tai, buvo vienas iš geriausių žaidėjų. Ko gero su šia komanda ir patyriau daugiausia smagių akimirkų žaidžiant TMN. Dar tą pačią vasarą įveikėme Rage Racers komandą, vieną pirmųjų Lietuvoje. Komanda patyrė daug transformacijų, pakilimų ir nuopolių. Galiausiai išsiskirstėme 2009 metais, o tų metų vasarą dar nusipirkau United raktą. Geriausiais komandos laikais jai atstovavo beveik 30 žaidėjų, žinoma, vienu metu koamndoje būdavo ne daugiau 10. Iš jų išskirčiau šiuos: Spin, Saris, Gedwis, Arvydas, WaLas, wLimp, OJ, TheNote, uPsed, Skiciux, Tomis, Teddy, Arinis, m0m0, Justis, Vytenis, Diz.

Ko gero čia ir buvo mano rimtos "karjeros" pabaiga. Vėliau dar lyg ir bandėm komandą gaivinti, bet ne itin sėkmingai. Galiams akyti, kad ir seniau labiau užsiėmiau vadovavimu komandai, o po jos iširimo praktiškai žaidžiau tik savo malonumui. Visgi teko sudalyvauti ir keliuose turnyruose, vienu metu netgi buvau užsienio komandoje. Smagu buvo žaisti United, kai Plastiko iniciatyva subūrėme Lietuvos United žaidėjus ir dalyvavome ESL rengtame United čempionate.

Nuo tų laikų iki dabar bendraujame ar netgi žaidžiame kitus žaidimus su keletu žaidėjų, kurie, ko gero, ir labiausiai įsiminė iš visų TM pažinčių: OJ, Plastikas, Gytis, B1ts, Incano.

Gal labai neišsiplėčiau, stengiausi tramdyt jausmus :noface:
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
mast3r
The Architect

Turimi TM žaidimai: TMN, TMUF

Re: Pažintis su TrackMania

Standartinė K.Kemzura » 2012-08-20, 20:15

OuuuuKeiiiiiiii :|

Mano pažintis galbūt šiek tiek panaši į mast3r, bet kartu turi ir savų potepių. Savo istoriją suskirstysių į savotiškus "skyrius": "Pažintį", "Tobulėjimą", "Bendruomenę" ir "Karjerą". Taigi, pradedam :awe7:

Pažintis
Atsimenu, galbūt 2006-2007 metais sėdėjau informatikos kabinete mokykloje, dirbau savo darbą, kai akies krašteliu pastebėjau, kad keli vyresnės klasės mokiniai "grajina" visai įdomų žaidimuką. Kitą kartą tam kabinete prisėdau prie vieno iš tų kompiuterių ir išsiaiškinau, kad tai - Trackmania Nations ESWC.
Kadangi tuometinės mano asmeninio kompiuterio galimybės "nepavežė" tokio žaidimo, teko tenkintis laisvomis IT pamokos minutėmis, tačiau jos buvo tikrai įspūdingos bei linksmos :yay: Bet tai tebuvo tik minutės ir, atrodo, rimtai už TM neužsikabinsiu...

Tobulėjimas
Atėjo 2008 metų ruduo ir taip nutiko, kad gavau normalų AK :awe6: Pirmas mano veiksmas: einu į google ir po poros minučių jau siunčiuos Trackmania Nations Forever ^^ Next, next, finish ir TM ikona jau tupi desktop'e. Pasileidžiu žaidimą ir sau pasižadu: nežaisiu online, kol normaliai neišmoksiu važiuot, t.y., kol susirinksiu visus, bent jau auksinius, solo trasų medalius. Užtruko gal mėnesį, tačiau juos susirinkau ir metas nerti į nuostabų multiplayer pasaulį! Pirmas serveris, į kurį užsukau buvo "Satela TMNF Masters" (beje, vis dar jo ilgiuosi :ohpoo: ). Tada mano dėmesį patraukė komanda pavadinimu "ArchEnemy" (jei gerai atsimenu), komandos narių greitis mane tiesiog stebino, nes pats stebuklų nerodžiau - nebuvau pirmas, bet kartu ir ne paskutinis. Tiesiog žaidžiau savo malonumui.
Po kurio laiko kažkaip išėjo, kad susibendravau su "broliu" Ege ir Provitu (aka Provitaminu xD) Visų trijų pajėgumas buvo panašus, taigi smaginomės ant ESL trasų (taip taip, kažkada man labiau patiko Tech nei FS). Bėgo diena po dienos, kažkada patekau į kažkokią komandą, kurios nariai buvo gryni vaikai ir sugebėjo mane "iš oro" apšmeižt, tai kitą dieną išėjau. Tačiau pastebėjau, kad kasdien galėjau vis geresnius laikus fiksuot...
Po šio laikotarpio geri draugai/pažįstami buvo: Ege ir Provitas

Bendruomenė
2010 metais vieną dieną užėjau į kažkokį serverį, kurį laikė paleidęs žaidėjas Kacaps; kažkaip prisirinko nemažai žmonių. Staiga kažkuris žaidėjas išėjo, o grįžo pasikeitęs nick'ą į beveik tokį pat kaip mano: MR Kubilius (pats tada žaidžiau su slapyvardžiu MR Fail (žinau, lol xD)). Prasidėjo grandininė reakcija: nick'ai keitėsi kone kas 15s, buvo ir Grybauskaitė, ir kiti mums žinomi politikos veikėjai. Na o aš nutariau būti ištikimas sportui ir pasikeičiau slapyvardį į MR K.Kemzura. Kai atrodė, kad juokai baigėsi, man kilo idėja: sukurkime savo komandą, o kadangi dauguma buvo su "MR" raidėmis nick'e, tai nutarėme trumpinį paversti tag'u (pats komandos pavadinimas "Midnight Racers" atsirado tik po kelių savaičių :D).
Vos tik įsikūrė MR, kartu atsirado nepaaiškinami jausmai FS stiliui, todėl Tech mečiau į šalį ir nutariau išbandyti kažką naujo.
Tuo tarpu, komanda dar tebuvo tik formavimosi stadijoje, kai kurie išėjo, kai kurie atėjo, tačiau tapo aišku, pradinę sudėtį sudarėme: aš, Kacapas ir Bananas (xD). Visi kiti tebuvo atsarginiai.
MR gyvuoja jau kelis mėnesius, kai į komandą staiga pasiprašo man dar nežinomas žaidėjas "Atamic". Vos pamatęs jo replay ant vienos FS trasos, supratau - jis tikrai turi potencialą tapti labai geru žaidėju. Kartu mokinomės FS subilybių, trick'ų ir po kurio laiko paaiškėjo, kad aš neklydau: teko išlydėti Atą į elitinę FS komandą - AR (Aurora Racing).
Atskirą pastraipą noriu palikti dviems svarbiems nariams, kurie turėjo beprotiškai didelės įtakos MR raidai - DyKey ir Niuksa. Kartu su manimi jie buvo tarsi pats komandos stuburas, be jų nuomonės negalėjau priimti svarbių sprendimų. Tai bent jau dabar noriu jiems tarti didelį Ačiū.
Tačiau kas turi pradžią, turi ir pabaigą. Narių aktyvumas mažėjo ir atrodė, kad komandoje esu tik aš pats. Todėl su nemažu skausmu širdyje teko atsisveikinti su MR.
Po šio daugiau nei metus trukusio etapo prisidėjo dar daugiau, mano nuomone, svarbių žaidėjų, įtakojusių mano TM karjerą ir dabar sąrašą sudaro Ege, Provitas, Kacaps, Bananas, Atamic, DyKey, Niuksa

Karjera
2012 vasarį, bemirštant MR komandai, nutariau sudalyvauti Plastiko rengiamame Backwards #2 turnyre. Galvojau, kad kalnų nenuversiu, tačiau, sėkmingai susiklosčius aplinkybėms, užėmiau pirmąją vietą ir tada mane pastebėjo turnyro organizatorius bei nutarė pasikviesti į LTu komandą. Aš sutikau, nes vistiek žaidime kaip ir nebeturėjau ką veikti. Tik Atamic vis kvietė mane stoti į AR.
Sulošiau porą UL9 mačų ir pradėjau laukti vasaros. Tikslas numeris 1: vasarą kaip nors patekti į AR.
Birželio 2: parašau prašymą įstoti, atgal gaunu 10 trasų ir Down'o replay pack'ą: "aplenk bent 6 replay ir tada patenki į kitą etapą". Dar tą pačią dieną pradėjau "nolifint" visas tas trasas. Krito vienas replay, antras, trečias... Buvo momentų, kai tiesiog norėjosi rage quit'inti, bet Atamic ir draugė mane vis motyvavo ir po poros savaičių siunčiau atgal savo replay packą su 8 aplenktais replay. Kitą dieną lyderis norėjo gyvai matyti mane lošiantį. Tai buvo vienos iš nervingiausių valandų per gan ilgą laiką, tačiau viskas baigėsi laimingai: aš esu AR narys!
Vasara baigiasi, o aš vis dar kylu savo TM karjeros laiptais. Kita misija: tobulėti tobulėti ir dar kartą tubulėti bei kartu išsaugoti susitraukusią Lietuvos bendruomenę!

Apibendrinant, tenoriu paminėti šiuos žaidėjus, kurie turėjo įtakos mano TM skillo vystimuisi ar šiaip tiesiog geri pažįstami:
Ege, Provitas, Kacaps, Bananas, Atamic, DyKey, Niuksa, mast3r, Plastikas; taip pat, dar keli, kurių neminėjau: Zakaz (su juo dar Tech nolifinau), freeflu aka Vytas (su juo nadeo trasas nolifinau) bei Ieva (moralinis palaikymas, kai norėjosi tiesiog rage quit'inti; beje, irgi ragavo TM duonos :P; <3)

P.S. sorry, kad labai išsiplėčiau o.O
Vartotojo avataras
K.Kemzura
Spameris Kemza
Spameris Kemza

Turimi TM žaidimai: TMNF, TM², TM Turbo

Grįžti į Bendros diskusijos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių